Naujienos

2015-09-25
Apdovanoti 2015 m. Europos kosminių modelių čempionato prizininkai

Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius Edis Urbanavičius medaliais „Už sporto pergales“ apdovanojo 2015 m. Europos kosminių modelių čempionato prizininkus: Maksim Timofejev - raketoplanų klasės II vietos laimėtoją, Jurgį Strazdą – raketoplanų klasės III vietos laimėtoją, Vladislav Plechanov – raketų modelių su juostele klasės III vietos laimėtoją. Padėka buvo apdovanotas Povilas Karaklevičius – 2015 m.  Europos jaunių kosminių modelių čempionato raketų modelių su juostele klasės I vietos laimėtojas ir rotošiutų klasės III vietos laimėtojas.

Renginyje taip pat dalyvavo Lietuvos aviamodelių sporto federacijos prezidentas Andrius Bukauskas, Lietuvos aeroklubo prezidentas Jonas Mažintas,  Lietuvos aeroklubo generalinis sekretorius Tadas Klimavičius.

Susitikimo metu E.Urbanavičius domėjosi, kas tie kosminiai aviamodeliai, kodėl jie taip vadinasi. Andrius Bukauskas pasakojo, kad aviamodelių sportui jau 80 metų, per Lietuvos Nepriklausomybės laikotarpį yra laimėta 19 įvairių spalvų medalių. Kosminiai aviamodeliai yra tikrų raketų nešėjų prototipas, jų svoris ne daugiau 5 kilogramų, iš pradžių vyksta jų stendinis įvertinimas, po to skraidymas. Yra kelios raketų rūšys: raketa su juostele, raketa su parašiutu, jų variklio jėga 2,5 Niutono, skrydžio laikas nuo starto iki nutūpimo apie 3 min. Šiame sporte labai svarbios oro sąlygos. Populiariausi yra radijo bangomis valdomi raketoplanai, jų variklis 40 arba 20 Niutonų. P.Karalkevičius sakė, kad aviamodelius gamina pats, padedamas vadovų. Sukonstruoti aviamodelį yra pakankamai brangu, nes reikalingos brangios medžiagos, elektronika ir valdymo aparatūra.

E.Urbanavičius domėjosi, kuriose šalyse yra stiprūs aviamodeliuotojai. P.Karalkevičius sakė, kad Latvijoje, Kinijoje, Rusijoje, Čekijoje, Slovakijoje. E.Urbanavičius atkreipė dėmesį į tai, kad šioje, kaip ir kitose techninio sporto šakose yra galimybė bendradarbiauti su Krašto apsaugos sistema, nes vien per sportą nėra įmanoma suteikti tokį finansavimą, kokio reikėtų, todėl reikalingas lėšų kooperavimas iš Krašto apsaugos, Vidaus reikalų, Švietimo ir mokslo ministerijų.

 

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
APIE KKSD
Istorija
5Veiklos sritys
Planai