Naujienos

2017-07-05
Pasaulio lietuvių sporto žaidynių vėliava perduota Druskininkams

 

X pasaulio lietuvių sporto žaidynių rezultatai buvo aptarti tradiciniame pasaulio lietuvių forume Kauno miesto savivaldybės Didžiojoje salėje. Forumo dalyvius pasveikino žaidynių organizacinės darbo grupės vadovas Vidaus reikalų viceministras Darius Urbonas, Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas, Europos Sąjungos ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas, Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius Edis Urbanavičius, Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė Dalia Henkė ir Kauno miesto mero pavaduotojas Povilas Mačiulis.

Forumo dalyviai pasidalijo mintimis apie X Pasaulio lietuvių sporto žaidynes, išsakė savo džiaugsmus ir rūpesčius, kalbėjo apie tai, kokias jie viso pasaulio lietuvių žaidynes norėtų matyti ateityje, kokie laukia iššūkiai. Buvo parodytas filmas apie I Lietuvos tautinę olimpiadą Kaune 1938-aisiais, ją pristatė Lietuvos sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas. Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas Rimantas Kveselaitis pateikė apibendrintą informaciją apie žaidynių dalyvius.  Žaidynėse  buvo akredituota 3982 dalyviai – sportininkai, treneriai, delegacijų vadovai iš 26 valstybių.  Žaidynėse dalyvavo 77 delegacijos, iš jų 28 iš užsienio ir 49 iš Lietuvos. Gausiausios delegacijos iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir Jungtinės Karalystės – po beveik 300 žmonių, Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos po daugiau nei 100 žmonių. Pirmą kartą žaidynėse dalyvavo  ir iš egzotinių tolimų šalių, tokių kaip Urugvajus ar Ekvadoras, tai studijuoti išvykę lietuviai. Žaidynėse sportininkai varžėsi 19 sporto šakų, iš jų keturiose dalyvavo ir neįgalieji.  Per žaidynes išdalinti 633 unikalūs komplektai medalių. Varžybas aptarnavo 300 teisėjų, 200 savanorių, 100 svečių. Iš užsienio atvykusių sportininkų skaičius siekė 1200. Lyginant su ankstesnėmis žaidynėmis X pasaulio lietuvių sporto žaidynėse bendras sportininkų skaičius net 1600 didesnis, o užsienio lietuvių net 700.

Pasaulio lietuvių forumo pabaigoje priimta Forumo rezoliucija, o  žaidynių vėliava perduota Druskininkų merui Ričardui Malinauskui, kur 2021 m. vyks XI pasaulio lietuvių sporto žaidynės.

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
APIE KKSD
Istorija
5Veiklos sritys
Planai